Alpha Code je americko-český sci-fi film, kompletně natočený v Česku. Příběh je inspirovaný skutečnými událostmi, tak, jak je prožil scénárista a producent filmu, Milan Friedrich. Společně s Milanem film produkoval držitel Oskara (amerických Academy Awards): Phillip B. Goldfine. Režie se ujal dvorní režisér Stevena Seagala: Keoni Waxman. 

Kameru obstaral Martin Štěpánek (Prezident Blaník). V hlavních rolích se představí: Ben Foster (Pravidla podsvětí), Denise Richards (Jeden svět nestačí, Hvězdná pěchota), pěti násobný vítěz UFC – Randy Couture (Expandables: Postradatelní, Nepřemožitelný), Marek Vašut (Román pro ženy, Bestiář), Vojtěch Dyk (Třibratři, Anděl páně 2), Sabina Rojková (Tři bratři), Miroslav Šimůnek (Z pekla štěstí, Léto s gentlemanem) a další…

SYNOPSE FILMU ALPHA CODE

Hlavní hrdina filmu Martin Fell (Ben Foster) prožívá nešťastné období. Je tomnu dva roky, co jeho žena Anna, za nejasných okolností zmizela v Brdských lesích poblíž jejich chalupy a nikdy se nenašla. Martin se vrací se svou dcerou Teri (Sabina Rojková) opět na místo, aby se pokusili znovu nastolit rovnováhu v jejich vztahu a životě. Té noci je ovšem unesena Teri a Martin se probouzí se ztrátou paměti v nemocnici, obklopen tajemnými agenty. Jedním z nich je Bowie (Randy Couture), který v Martinovi nevzbudí důvěru a proto utíká.

Hnán touhou spatřit znovu své milované a objasnit podivná zmizení, vydává se hlavní hrdina na nebezpečnou cestu po stopách symbolu, který se mu stále častěji zjevuje všude, kam přijde. Na své cestě se Martin spojuje s Johanou (Denise Richards), která v minulosti taktéž záhadně přišla o své blízké. 

Johana seznamuje Martina s bývalým agentem OSN Lancem (Marek Vašut), který Martinovi vysvětluje, že nic z toho, co prožívá není, jak se zdá a vše je se vším propojené. Lance dává Martinovi nástroje, aby mohl pokračovat dál po cestě k objasnění záhady, co se stalo s jeho ženou a dcerou, ale také k tomu, jak je do celého příběhu zapojen on sám.

© 2019 Alpha Hollywood Studios

100 Universal City Plz
Bungalow 5183
Universal City, CA 91608

(818) 733-3700 T
(818) 733-3454 F